Jak zrobić idealną kreskę? krótki poradnik

5 sierpnia 2016


To pytanie często przewija się w internecie i choć jest sporo tutoriali, opisów czy też zdjęć, wcale nie jest tak łatwo "przyswoić" tę wiedzę i utworzyć idealną kreskę w praktyce. 
Według mnie połowa sukcesu, to odnalezienie odpowiednich kosmetyków, które będą łatwe w użyciu, a ich jakość będzie wysoka, bo w końcu nawet taka idealna kreska kiedy będzie rozmazana, nie będzie już zdobić naszego oka. 

Produkty do stworzenia kreski
Na rynku jest sporo kosmetyków, więc i jest w czym wybierać - różnią się one nie tylko markami, ale również konsystencją, intensywnością koloru, miękkością i trwałością. Nie wspominając już o cenie.
Do zrobienia kreski eyelinerem używamy kredki, eyelinera w pisaku czy też takiego o bardziej płynnej konsystencji, którą nakładamy cieniutkim pędzelkiem (eyeliner w tuszu). W przypadku kredki ważne jest, aby była ona miękka, bo wtedy łatwiej wykonać kreskę (twardą często trzeba docisnąć co powoduje ból i nieprzyjemne uczucie naciągania skóry). Musi być też czarna, bo w końcu kreska powinna być widoczna. Ja ostatnio sięgam po kredkę Rimmel Soft Khol kajal kiedy spieszę się rano, ponieważ łatwo przy jej pomocy zrobić czarną, cienką kreską. Kredka ma też wielką przewagę nad innymi produktami, a mianowicie jest często łatwiejsza w obsłudze, no i można ją delikatnie rozetrzeć. Wtedy też nie widać nierówności, a jeżeli was poniesie, będziecie mieć po prostu delikatny dymek na powiekach, który także wygląda ciekawie i ładnie podkreśla oko.


Wydaje mi się, że na początku drogi pt. idealna kreska, warto zacząć właśnie od tego produktu.
Kreska na oku nie musi być jednak tylko cienka. W końcu można zaszaleć i zrobić grubą, widoczną krechę, która będzie robiła za cały makijaż i tu na scenę wkracza produkt, który wygląda jak klasyczny, czarny marker, który robił taką furorę kiedy byłam mała - Rimmel Scandaleyes JumboProdukt może przerażać kiedy go zobaczymy, zwłaszcza jego końcówka, ale trzeba zwrócić uwagę, że jest ona cieniutka, więc mamy możliwość narysowania również cienkiej kreski, a jeżeli uznamy, że jednak wolimy coś mocniejszego - droga wolna, wystarczy zacząć się bawić dalej.Ten produkt ma także głęboki odcień czerni, więc na pewno kreska nim zrobiona będzie się rzucać w oczy. 
Przy takich produktach, czyli eyelinerach w pisaku, należy zwrócić uwagę na końcówkę - czy jest precyzyjna, czy cienka, czy widać, że przy końcu jest trochę postrzępiona - taka niestety może zrobić nam kuku i idealna kreska będzie niemożliwa do osiągnięcia. 
Jeżeli już macie taki produkt, to pamiętajcie, że najlepiej aby stał zatyczką do dołu;)


Ostatni, klasyczny produkt do wykonania kreski, to tusz do kresek, Rimmel Glam'Eyes. Tusze do kresek chyba są najczęściej kupowane jeżeli chodzi o takie produkty do malowania czarnych linii na powiekach;) 
Różnią się głównie konsystencją, kolorem tuszu, oraz jakością i wielkością pędzelka i chociaż sporo ich na rynku, to jednak wcale nie tak łatwo jest trafić na idealny produkt. 
Wystarczy, że pędzelek jest za sztywny, ma krzywo przycięte włoski, odstają one w różne strony itd., wtedy jest prawdziwa tragedia. 
Tu, podczas używania takiego produktu, bez wątpienia ważna jest wprawa, bo łatwo o różne pomyłki i omsknięcia, więc pamiętajcie, że trening czyni mistrza!


Malowanie kreski
U mnie najlepiej sprawdza się metoda malowania kreski kredką, ale jeżeli chcę aby kolor był głębszy, to często nakładam na nią eyeliner w tuszu lub taki w pisaku - wtedy też ćwiczę rękę, a dzięki temu, że na powiekach jest już kreska wykonana kredką, to nierówności z pozostałych eyelinerów nie są widoczne. 
W tym wszystkim ważna jest praktyka: dobry produkt i praktyka, bo niestety nikt bez odpowiedniej ilości ćwiczeń nie będzie w stanie od razu zrobić idealnej kreski, a na taką wpływ mają nie tylko kosmetyki, ale też to, czy jest ona dopasowana do kształtu naszego oka.Jeżeli chodzi o techniki malowania kresek, to tu już musicie poćwiczyć i sprawdzić co się najlepiej u was sprawdzi. Jedni zaczynają malować kreskę od zewnętrznej części oka, inni od jaskółki (wywinięta kreska poza powieką), jeszcze inni od wewnętrznej części. Każdy ma inne sposoby i lubi co innego, więc kiedy już znajdziecie odpowiedni produkt, warto przećwiczyć kilka sposobów malowania kreski aby znaleźć to, co wychodzi wam najlepiej.


PROPONOWANE POSTY:

11 komentarze

Dziękuję za każdy komentarz:) Jeżeli masz jakieś pytanie odnośnie starszego posta- proszę napisz maila, bo niestety, ale takie komentarze pod starymi notkami łatwo przeoczyć.

Łączna liczba wyświetleń

I N S T A G R A M